Sakkunniga i omställningsskyddsärendena vid AN-byråerna

  • Pellavatehtaankatu 25
    PL 587, 33100 Tampere
    0295 025 500

    Kirsi Miettinen
    0295 045 837
    kirsi.miettinen@te-toimisto.fi

    Kati Lammi
    0295 045 717
    kati.lammi@te-toimisto.fi

  • Itsenäisyydenaukio 2
    20800 Turku
    0295 044 500

    Annamari Saren-Koivu
    0295 044 765
    annamari.saren-koivu@te-toimisto.fi

    Heli Rantakare
    0295 044 735
    heli.rantakare@te-toimisto.fi

  • Lönnrotinkatu 2 C
    PL 70, 87101 Kajaani
    0295 039 000

    Heikki Romppainen
    0295 039 094
    heikki.romppainen@te-toimisto.fi

  • Valtakatu 16
    96200 Rovaniemi
    0295 039 500

    Katja Suopajärvi
    0295 039 669
    katja.suopajarvi@te-toimisto.fi

  • Vapaudenkatu 55
    PL 400, 40101 Jyväskylä
    0295 046 000

    Mia Pietarinen
    0295 046 180
    mia.pietarinen@te-toimisto.fi

  • Torikatu 36 A (4. krs)
    PL 93, 80101 Joensuu
    0295 043 000

    Minna Pulli
    0295 043 130
    minna.pulli@te-toimisto.fi

    Kaisu Nykänen
    0295 043 112
    kaisu.nykanen@te-toimisto.fi

  • PL 2000, 70101 Kuopio
    0295 043 500

    Mirja Vartiainen
    0295 043 709
    mirja.vartiainen@te-toimisto.fi

    Katja Pekkala
    0295 043 658
    katja.pekkala@te-toimisto.fi

    Liisa Kämäräinen
    0295 043 609
    liisa.kamarainen@te-toimisto.fi

  • Hallituskatu 36 B (BusinessAsema)
    90100 Oulu
    0295 056 502

    Använd Turvaviesti-tjänsten för att skicka konfidentiella meddelanden eller bilagor.

    Turvaviesti

    muutosturva.pohjois-pohjanmaa@te-toimisto.fi 

    Mirja Kemppainen
    0295 056 521
    mirja.kemppainen@te-toimisto.fi

    Risto Kilpeläinen
    0295 056 220
    risto.kilpelainen@te-toimisto.fi 

  • På grund av Coronaepidemin ska alla förhandsanmälningar om permitteringar eller samarbetsförhandligar skickas per e-post till muutosturva.uusimaa@te-toimisto.fi

    Generell information till arbetsgivare om permitteringar från numret 0295 040 002.

    PL 1003, 00521 Helsinki
    0295 040 000

    Tiina Louhelainen
    0295 040 463
    tiina.louhelainen@te-toimisto.fi

    Anne Marjaniemi
    0295 040 982
    anne.marjaniemi@te-toimisto.fi

    Marjaana Metso
    0295 040 513
    marjaana.metso@te-toimisto.fi

    Suvi Lindfors
    0295 040 454
    suvi.lindfors@te-toimisto.fi

    Milla Kot
    0295 041 224
    milla.kot@te-toimisto.fi

    Carita Gil
    0295 041 332
    carita.gil@te-toimisto.fi

    Essi Kaila
    0295 040 913
    essi.kaila@te-toimisto.fi

  • Teljänkatu 5
    PL 61, 28101 Pori
    0295 045 000

    Juri Raikkerus
    029 504 5136
    juri.raikkerus@te-toimisto.fi

  • Hallituskatu 7
    45100 Kouvola
    0295 042 000

    Leena-Maria Sevón
    0295 042 264
    leena-maria.sevon@te-toimisto.fi

    Anita Kirkkopelto-Marttila
    0295 042 087
    anita.kirkkopelto-marttila@te-toimisto.fi

  • Jääkärinkatu 14
    PL 74, 50101 Mikkeli
    0295 044 000

    Eija Ellonen
    0295 044 034
    eija.ellonen@te-toimisto.fi

  • Valtionkatu 1
    60100 Seinäjoki
    0295 046 500

    Sanna Davidsson
    0295 046 558
    sanna.davidsson@te-toimisto.fi

  • Kauppakatu 11
    PL 84, 15141 Lahti
    0295 041 500

    Marja Salmi
    0295 041 734
    marja-riitta.salmi@te-toimisto.fi

    Marika Englund
    0295 041 543
    marika.englund@te-toimisto.fi

  • Kokkolan toimipaikka
    Pitkänsillankatu 15
    67100 Kokkola
    0295 056 000

    Anne Mäkipeura
    0295 056 120
    anne.makipeura@te-toimisto.fi