Kontaktuppgifter till samordnare i AN-byråerna

  • Hiissa Marja (Norra Österbotten, Kajanaland, Lappland)
    Regionalt samarbete
    0295 056 589
    marja.hiissa@te-toimisto.fi

    Kontiainen Tanja (Mellersta Finland, Södra Österbotten, Österbotten)
    Regionalt samarbete
    0295 046 670
    tanja.kontiainen@te-toimisto.fi

    Pitkänen-Pääkkönen Marjaana (Norra Savolax, Södra Savolax, Norra Karelen)
    Regionalt samarbete
    0295 043 713
    marjaana.pitkanen-paakkonen@te-toimisto.fi

    Salmensuo Henna-Marita (Nyland, Tavastland, Sydöstra Finland)
    Regionalt samarbete
    henna-marita.salmensuo@te-toimisto.fi

    Virtanen Carita (Egentliga Finland, Satakunta, Birkaland)
    Regionalt samarbete
    0295 044 750
    carita.virtanen@te-toimisto.fi

  • Pellavatehtaankatu 25
    PL 587
    33100 Tampere
    0295 025 500

    ​​​​​​Laitinen Niina
    tyokykykoordinaattorit.pirkanmaa@te-toimisto.fi

    Partanen Katimari
    Tjänster för arbetssökande och arbetsgivare
    tyokykykoordinaattorit.pirkanmaa@te-toimisto.fi

    Valkonen Anu
    Ordförande för AN-byråernas nätverk för arbetsförmågan
    tyokykykoordinaattorit.pirkanmaa@te-toimisto.fi

    Virtanen Carita
    Regionalt samarbete
    carita.virtanen@te-toimisto.fi

  • Itsenäisyydenaukio 2
    20800 Turku
    0295 044 500
    kirjaamo.varsinais-suomi@te-toimisto.fi

    Hokkanen Ville
    0295 044 840
    ville.hokkanen@te-toimisto.fi

    Saaremäel Katre
    Ordförande för AN-byråernas nätverk för arbetsförmågan
    Ordförande för nätverket av samordnare för arbetsförmågan
    0295 044 834
    katre.saaremael@te-toimisto.fi

    Virtanen Carita
    Regionalt samarbete
    0295 044 750
    carita.virtanen@te-toimisto.fi

  • Kalliokatu 4
    PL 70
    87101 Kajaani
    0295 039 000

    Huttunen Paula
    0295 039 021
    paula.huttunen@te-toimisto.fi

    Hyttinen Tuija
    0295 039 012
    tuija.hyttinen@te-toimisto.fi

    Hiissa Marja
    Regionalt samarbete
    0295 056 589
    marja.hiissa@te-toimisto.fi

  • Valtakatu 16
    96200 Rovaniemi
    0295 039 500

    Hannula Katja
    Tjänster för arbetssökande
    0295 039 763
    katja.hannula@te-toimisto.fi

    Sirviö Johanna
    Tjänster för arbetsgivare
    0295 037 070
    johanna.sirvio@te-toimisto.fi

    Hiissa Marja
    Regionalt samarbete
    0295 056 589
    marja.hiissa@te-toimisto.fi

  • Vapaudenkatu 58 A
    PL 400
    40101 Jyväskylä

    Heikkilä Olive
    Tjänster för arbetssökande
    0295 046 047
    olive.heikkila@te-toimisto.fi

    Mäkinen Anne
    Tjänster för arbetsgivare
    0295 046 024
    anne.makinen@te-toimisto.fi

    Nieminen Kirsi
    Tjänster för arbetssökande
    0295 046 337
    kirsi.nieminen@te-toimisto.fi

    Saastamoinen Virpi
    Tjänster för arbetssökande
    0295 046 164
    virpi.saastamoinen@te-toimisto.fi

    Sihvonen Merja
    Tjänster för arbetssökande
    0295 046 175
    merja.sihvonen@te-toimisto.fi

    Kontiainen Tanja
    Regionalt samarbete
    050 336 0524
    tanja.kontiainen@te-toimisto.fi

  • Kauppakatu 40 B
    PL 93
    80101 Joensuu
    0295 043 000

    Ikonen-Kontturi Sanna
    0295 043 060
    sanna.ikonen-kontturi@te-toimisto.fi

    Pippuri Katja
    0295 043 187
    katja.pippuri@te-toimisto.fi

    Pitkänen-Pääkkönen Marjaana
    Regionalt samarbete
    0295 043 713
    marjaana.pitkanen-paakkonen@te-toimisto.fi

  • Kallanranta 11
    PL 2000
    70101 Kuopio
    0295 043 500
    kirjaamo.pohjois-savo@te-toimisto.fi

    Hoffren Sari
    0295 043 558
    sari.hoffren@te-toimisto.fi

    Launonen Mirka
    0295 043 770
    mirka.launonen@te-toimisto.fi

    Pitkänen-Pääkkönen Marjaana
    0295 043 713
    marjaana.pitkanen-paakkonen@te-toimisto.fi

    Pohjois-Savon TE-toimiston työkykykoordinaattoripalvelut (på finska)

  • Sepänkatu 20

    90100 Oulu
    0295 056 502

    kuntoutusneuvonta.pohjois-pohjanmaa@te-toimisto.fi

    Ekonkari Tanja
    Tjänster för arbetssökande och arbetsgivare
    0295 056 530
    tanja.ekonkari@te-toimisto.fi

    Haapea Jaana
    Tjänster för arbetssökande och arbetsgivare
    0295 056 554
    jaana.haapea@te-toimisto.fi

    Hakanen Jaana
    Tjänster för arbetssökande och arbetsgivare
    0295 056 282
    jaana.hakanen@te-toimisto.fi

    Kaattari Suvi
    Tjänster för arbetssökande och arbetsgivare
    0295 056 783
    suvi.kaattari@te-toimisto.fi

    Karisaari-Kittilä Teija
    Tjänster för arbetssökande och arbetsgivare
    0295 056 263
    teija.karisaari-kittila@te-toimisto.fi

    Sergejeff Tia
    Tjänster för arbetsgivare
    0295 056 257
    tia.sergejeff@te-toimisto.fi

    Tervahauta Marja
    Tjänster för arbetssökande och arbetsgivare
    0295 056 433
    marja.tervahauta@te-toimisto.fi

    Hiissa Marja
    Regionalt samarbete
    0295 056 589
    marja.hiissa@te-toimisto.fi

  • PL 1003
    00521 Helsinki
    0295 040 000

    Åkerberg Eeva
    tyokyky.uusimaa@te-toimisto.fi

    Salmensuo Henna-Marita
    Regionalt samarbete
    henna-marita.salmensuo@te-toimisto.fi

    Samordnare av arbetsförmåga

  • Teljänkatu 5
    PL 61
    28101 Pori
    0295 045 000

    Itähalme Heli
    Ordförande för nätverket av samordnare för arbetsförmågan
    0295 045 061
    heli.itahalme@te-toimisto.fi

    Peltomaa Laura
    0295 045 063
    laura.peltomaa@te-toimisto.fi

    Virtanen Carita
    Regionalt samarbete
    0295 044 750
    carita.virtanen@te-toimisto.fi

    Satakunnan TE-toimiston työkykykoordinaattoripalvelut (på finska)

  • Salpausselänkatu 26
    45100 Kouvola
    0295 042 000

    Borman Marjut
    Tjänster för arbetsgivare, tjänster för arbetssökande, Kymmenedalen
    0295 042 083
    marjut.borman@te-toimisto.fi

    Reijonen Emilia
    Tjänster för arbetsgivare, tjänster för arbetssökande, Södra Karelen
    0295 042 062
    emilia.reijonen@te-toimisto.fi

    Salmensuo Henna-Marita
    Regionalt samarbete
    henna-marita.salmensuo@te-toimisto.fi

  • Olavinkatu 24
    57130 Savonlinna

    Hirvonen Mirja
    0295 044 066
    mirja.hirvonen@te-toimisto.fi

    Kaartinen Raili
    0295 044 059
    raili.kaartinen@te-toimisto.fi

    Riihinen-Väänänen Tarja
    Regionalt Samarbete
    0295 043 568
    tarja.riihinen-vaananen@te-toimisto.fi

    Pitkänen-Pääkkönen Marjaana
    Regionalt samarbete
    0295 043 713
    marjaana.pitkanen-paakkonen@te-toimisto.fi

    Etelä-Savon TE-toimiston työkykykoordinaattoripalvelut (på finska)

  • Valtionkatu 1
    60100 Seinäjoki
    0295 046 500

    Sillanpää Pauliina
    0295 046 667
    pauliina.sillanpaa@te-toimisto.fi

    Kontiainen Tanja
    Regionalt samarbete
    050 336 0524
    tanja.kontiainen@te-toimisto.fi

  • Vanainkatu 1
    PL 105
    13200 Hämeenlinna
    0295 025 500

    Salmensuo Henna-Marita
    Regionalt samarbete
    henna-marita.salmensuo@te-toimisto.fi

  • Wolffintie 35 B
    65101 Vaasa
    0295 056 000

    Hyytiäinen Jaana-Maarit
    0295 056 291
    jaana-maarit.hyytiainen@te-toimisto.fi
    Kokkola

    Päivinen Kirsi
    Tjänster för arbetssökande och arbetsgivare
    0295 056 132
    kirsi.paivinen@te-toimisto.fi

    Kontiainen Tanja
    Regionalt samarbete
    050 336 0524
    tanja.kontiainen@te-toimisto.fi

Uppdaterad: 28.02.2024